Tråkke på Ballen

Golf er et spill man aldri blir helt klok på, hvordan kan det forventes at man skal huske alle regler i tillegg?

Tråkke på Ballen

Postby GolfMickey » 23 Sep 2016, 01:16

Haha, skjedde meg her om dagen, klønte det til, fant ikke ballen, så tråkket jeg på den ved ett uhell, orka ikke gå opp i det, fikk dobbel på hullet og tenkte det var straff nok :lol:

Hva sier reglene? såklart bør man ikke bli straffet for noe så uheldig, og med ingen hensikt å jukse, men golf er golf og man kan jo bli straffet uten å ha hensikt å jukse.

kjør debatt! :D
User avatar
GolfMickey
Guru
Guru
 
Posts: 2523
Likes: 152 posts
Liked in: 243 posts
Joined: 18 Feb 2015, 00:24
Location: Oslo
Hcp: 9
Hjemmeklubb: Groruddalen
Karma: 1

Tråkke på Ballen

Annonser

Annonser
 

Re: Tråkke på Ballen

Postby Keyser » 23 Sep 2016, 07:20

1 straffeslag for å ha flyttet/berørt egen ball, regel 18-2. Ballen må legges tilbake der den var
</Keyser>
Keyser
Legende
Legende
 
Posts: 942
Likes: 123 posts
Liked in: 179 posts
Joined: 18 Dec 2008, 10:51
Hcp: 6-7-8-9-ish
Hjemmeklubb: Bjørnefjorden
Karma: 3


Return to Golfregler



Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest