Bare noen dager til VM. Jeg takker høyere makter for at vi har SVT og TV4
Orker ikke Viasat 4 og deres komplette maltraktering av alt som heter fotballsendinger.
Her er sendeplan med kanaler;
Gruppe A (Sør-Afrika, Mexico, Uruguay, Frankrike):
11. juni: Sør-Afrika - Mexico (Viasat 4, TV4, 16.00), Uruguay - Frankrike (TV 2, SVT1, 20.30).
16. juni: Sør-Afrika - Uruguay (Viasat 4, TV4, 20.30).
17. juni: Frankrike - Mexico (Viasat 4, SVT2, 20.30).
22. juni: Mexico - Uruguay, Frankrike - Sør-Afrika (*TV 2s plattform, SVT1 16.00).
Gruppe B (Argentina, Sør-Korea, Hellas, Nigeria):
12. juni: Sør-Korea - Hellas (TV 2, TV4, 13.30), Argentina - Nigeria (TV 2, SVT1, 16.00).
17. juni: Argentina - Sør-Korea (TV 2, SVT1, 13.30), Hellas - Nigeria (TV 2, TV4, 16.00).
22. juni: Nigeria - Sør-Korea (Viasat Fotball, TV4, 20.30), Hellas - Argentina (Viasat 4, TV4, 20.30).
Gruppe C (England, Algerie, Slovenia, USA):
12. juni: England - USA (Viasat 4, TV4, 20.30).
13. juni: Algerie - Slovenia (TV 2, SVT1, 13.30).
18. juni: Slovenia - USA (Viasat Fotball, SVT1, 16.00), England - Algerie (TV 2, TV4, 20.30).
23. juni: Slovenia - England (Viasat 4, TV4, 16.00), USA - Algerie (Viasat Fotball, TV4, 16.00).
Gruppe D (Tyskland, Australia, Serbia, Ghana):
13. juni: Serbia - Ghana (TV 2, TV4, 16.00), Tyskland - Australia (Viasat 4, SVT1, 20.30).
18. juni: Tyskland - Serbia (Viasat Fotball, TV4, 13.30).
19. juni: Ghana - Australia (TV 2, TV4, 16.00).
23. juni: Ghana - Tyskland, Australia - Serbia (*TV 2s plattform, SVT2, 20.30).
Gruppe E (Nederland, Japan, Danmark, Kamerun):
14. juni: Nederland - Danmark (Viasat 4, TV4, 13.30), Japan - Kamerun (TV 2, SVT1, 16.00).
19. juni: Nederland - Japan (TV 2, SVT2, 13.30), Kamerun - Danmark (Viasat 4, SVT2, 20.30).
24. juni: Danmark - Japan, Kamerun - Nederland (*TV 2s plattform, SVT1, 20.30).
Gruppe F (Italia, Paraguay, New Zealand, Slovakia):
14. juni: Italia - Paraguay (Viasat Fotball, TV4, 20.30).
15. juni: New Zealand - Slovakia (Viasat Fotball, SVT1, 13.30).
20. juni: Slovakia - Paraguay (Viasat Fotball, TV4, 13.30), Italia - New Zealand (Viasat Fotball, SVT1, 16.00).
24. juni: Slovakia - Italia (Viasat 4, TV4, 16.00), Paraguay - New Zealand (Viasat Fotball, TV4, 16.00).
Gruppe G (Elfenbenskysten, Portugal, Brasil, Nord-Korea):
15. juni: Elfenbenskysten - Portugal (Viasat Fotball, TV4, 16.00), Brasil - Nord-Korea (TV 2, SVT2, 20.30).
20. juni: Brasil - Elfenbenskysten (TV 2, TV4, 20.30).
21. juni: Portugal - Nord-Korea (Viasat Fotball, SVT1, 13.30).
25. juni: Portugal - Brasil (Viasat 4, SVT1, 16.00), Nord-Korea - Elfenbenskysten (Viasat Fotball, 16.00).
Gruppe H (Honduras, Chile, Sveits, Spania):
16. juni: Honduras - Chile (TV 2, TV4, 13.30), Spania - Sveits (TV 2, SVT1, 16.00).
21. juni: Chile - Sveits (Viasat Fotball, TV4, 16.00), Spania - Honduras (TV 2, SVT1, 20.30).
25. juni: Chile - Spania, Sveits - Honduras (*TV 2s plattform, TV4, 20.30).
Åttedelsfinalene:
26. juni: 1A - 2B (Viasat Fotball, SVT1, 16.00), 1C - 2D (TV 2, TV4, 20.30).
27. juni: 1D - 2C (TV 2, TV4, 16.00), 1B - 2A (Viasat 4, TV4, 20.30)
28. juni: 1E - 2F (TV 2, TV4, 16.00), 1G - 2H (Viasat 4, SVT1, 20.30)
29. juni: 1F - 2E (Viasat Fotball, SVT1, 16.00), 1H - 2G (TV 2, SVT2, 20.30).
Kvartfinalene:
2. juli: Lag ikke klare (Viasat Fotball, 16.00), Lag ikke klare (TV 2, 20.30).
3. juli: Lag ikke klare (TV 2, 16.00), Lag ikke klare (Viasat 4, 20.30).
Semifinalene:
6. juli: Lag ikke klare (TV 2, 20.30)
7. juli: Lag ikke klare (Viasat 4, 20.30)
Bronsekamp:
10. juli: 10. juli: Lag ikke klare (Viasat 4, 20.30)
Finale:
11. juli: Lag ikke klare (TV 2, SVT1, 20.30).
For siste runde i gruppespillet er ikke endelig kanalvalg gjort. TV 2 kan bruke hovedkanal eller Sport. Den med størst sportslig interesse sendes på åpen kanal.